English | چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: هوشمندسازی کشاورزی در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی گفت: هوشمند سازی کشاورزی در مراکز خدمات یکی از سیاست های مهم وزارت جهاد کشاورزی است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا طلایی پیش از ظهر امروز در بازدید از مرکز خدمات جهاد کشاورزی شهمیرزاد در استان سمنان اظهار داشت: مراکز خدمات نوک پیکان وزارتخانه بوده که عمده فعالیت‌های بخش کشاورزی از طریق مراکز خدمات پیگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه هوشمند سازی کشاورزی در مراکز خدمات در دستور کار است گفت: از طریق اجرای این مهم سرعت انتقال تکنولوژی بین کارشناسان پهنه، مراکز تحقیقاتی و محققین برقرار شده و مسائل تحقیقاتی و تکنولوژی با سرعت بیشتری به مزارع انتقال داده می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی وی با اشاره اقدامات انجام شده در راستای هوشمند سازی کشاورزی در مراکز خدمات در کشور گفت هوشمند سازی کشاورزی در بسیاری از مراکز در استانها به صورت الگویی در حال انجام است.
طلایی با اشاره به برنامه های این وزارتخانه برای تجهیز مراکز خدمات جهاد کشاورزی افزود: با جذب کارشناسان پهنه و امکاناتی که سالانه به این مراکز اختصاص داده می شود امیدواریم بتوانیم ارتباط بیشتری با بهره برداران برقرار شود.
وی افزود: هر چه حضور کارشناسان در مزارع بیشتر شود تکنولوژی‌های جدید به بهره بردارن منتقل شده و با برقراری ارتباط های موثر از سوی این کارشناسان مشکلات کشاورزان با سرعت بیشتری رفع می شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی به لزوم ارائه آموزش های لازم به کارشناسان پهنه گفت: باید کارشناسان پهنه اطلاعات اولیه در مباحث کشاورزی را داشته باشند لذا در این راستا آموزش کارشناسان پهنه و توانمندسازی آنان در دستورکار است.
طلایی به یکی از اقدامات انجام شده در راستای تهیه اطلاعات بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: سامانه «پود» یکی از اقدامات مفید در وزارت جهاد کشاورزی بود که از این طریق اطلاعات مفیدی در بخش کشاورزی تهیه شد و کارشناسان پهنه از طریق این سامانه با محققین متخصص ارتباط برقرار کرده و با سرعت بیشتری مسائل کشاورزان را مطرح و رفع می کنند.
وی با بیان اینکه تکنولوژی روز به روز در باغات و مزارع در حال پیشرفت است خاطر نشان کرد: می توان چشم انداز مطلوبی را در بخش کشاورزی برای آینده ترسیم کرد.
گفتنی است در این بازدید سید حسن میر عماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان معاون وزارت جهاد کشاورزی را همراهی کردند.

طراحی سایت توسط فراکارانت