English | چهارشنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۲

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان: ۶۸ طرح گلخانه‌ای در استان سمنان در دست اجرا است

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان:

۶۸ طرح گلخانه‌ای در استان سمنان در دست اجرا است

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ۶۸ طرح گلخانه‌ای در استان سمنان در دست اجرا است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، لطف‌الله رضایی در جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار داشت: توسعه فضاهای گلخانه‌ای یکی از سیاست‌های اساسی است که سازمان جهاد کشاورزی استان آن را دنبال می‌کند.

وی کاهش مصرف آب را یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح‌های گلخانه‌ای در استان عنوان کرد و گفت: در استان سمنان که با کمبود منابع آبی مواجه است ایجاد گلخانه می‌تواند نقش بسیار مهمی در کاهش مصرف آب داشته باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به میزان فضای گلخانه‌ای استان در حال حاضر گفت: ۹۵ هکتار فضا گلخانه‌ای فعال در استان سمنان وجود دارد.

رضایی با بیان اینکه توسعه فضای گلخانه‌ای یکی از سیاست‌های سازمان جهاد کشاورزی استان است تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه فضای گلخانه‌ای در استان به‌عنوان یک رویکرد اصلی عنوان‌شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات خوبی برای ایجاد گلخانه به علاقه‌مندان پرداخت می‌شود خاطرنشان کرد: هیچ محدودیتی برای اعطای تسهیلات به متقاضیان وجود ندارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به برخی فواید ایجاد گلخانه در استان گفت: توسعه گلخانه‌ها علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف آب گامی مهم در راستای رونق تولید و افزایش درآمد کشاورزان تولید محصولات ارگانیک،تولیدمحصول صادراتی و……..است.

 

طراحی سایت توسط فراکارانت