English | دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲

معاون وزیر جهاد کشاورزی در سمنان طرح ویژه آموزشی وزارت جهاد کشاورزی اجرا میشود.

معاون امورتولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از اجرای طرح ویژه آموزشی این وزارتخانه خبر داد .
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان حسن رکنى در نخستین جلسه آموزش تصویرگران بخش دام استان سمنان و دیگر استانهای کشور اظهار داشت: موضوع آموزش با حضور معاونان وزارت کشاورزی جهاد کشاورزی مطرح شد و بر این اساس مقرر شده است تا راه حلی برای آموزش بهره برداران ثبت شده در سامانه جامع کشاورزی که نیاز به آموزش دارند پیش بینی شود.
وی با اشاره به هزینه چندین میلیارد ریالی اجرای این طرح های آموزشی خاطر نشان کرد : با توجه به شرایط سخت تامین اعتبار در دو سال گذشته مشکل تامین اعتبار برای اجرای همه این آموزش ها امکان پذیر نبوده و ممکن بود سبب شود تا این آموزش‌ها برگزار نشود.
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی گفت:
مقرر شد تا از مشارکت معاونان وزارت جهاد کشاورزی در بخش های تخصصی فعالیت مربوط به حوزه کاری آنان استفاده شده تا آموزش بهره برداران و تسهیل گران وزارت جهاد کشاورزی محقق شود.
رکنی با بیان اینکه این طرح ویژه آموزشی از معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی آغاز شده است خاطرنشان کرد:طرح آموزش در این معاونت در دو استان خراسان رضوی و استان سمنان آغاز شده است؛چرا که این استان‌ها ناظر های بیشتری جذب کرده اند.
وی با اشاره به اینکه مسئولان یک پهنه کشاورزی در یک منطقه باید به طور حتم اطلاعات کامل را راجع به دام کشاورزی و دیگر حوزه‌های جهاد کشاورزی داشته باشند اضافه کرد: در این راستا همه معاونت‌های وزارت جهاد کشاورزی آموزش های لازم را به مسئولان کشاورزی و دامی یک منطقه در کشور ارائه می دهند.
معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: این آموزش‌ها و هدایتگری ها از سوی اداره ترویج وزارت جهاد کشاورزی انجام می شود.
رکنی با اشاره به برگزاری این جلسات آموزشی به صورت منطقه‌ای بیان کرد: محدودیت‌های موجود در حوزه دامپروری و امور دام نیز به معنی محدودیت کامل در این حوزه نبوده و نظارت و بررسی و آموزش میدانی در مزارع مرغ مادر و دیگر حوزه‌های دامی نیز وجود خواهد داد.
وی با تاکید بر لزوم توجه به آموزش به عنوان مهمترین رکن توانمندسازی نیروهای انسانی اضافه کرد: ارزش و ثروت وزارت جهاد کشاورزی به نیروهای انسانی جهادی آن است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در امر توسعه بیشترین سهم از آن توسعه نیروی انسانی بوده و ارزش بسیار زیادی دارد گفت: امروز لازم است تا در راستای توانمندسازی و تربیت نیروی انسانی توانمند و تسهیل‌گر گام برداریم.
رکنی با اشاره به اینکه تربیت نیروی توانمند انسانی و بهبود مهارت های آن سبب می‌شود تا نیروهای تسهیل‌گر از وزارت جهاد کشاورزی در آینده بتوانند صدها بهره‌بردار و شهروندان در راستای اهداف وزارت جهاد کشاورزی و توسعه کشور تربیت و راهنمایی کنند خاطرنشان کرد: امروز باید خود را مقید بدانیم تا این مهم (آموزش های نیروی انسانی) انجام شود؛ چراکه جوان‌ترها قرار است در آینده خدمت کرده و کارهای امروز ما را انجام دهند؛ بنابراین باید به طور کامل توانمند شوند.

 

طراحی سایت توسط فراکارانت