معاون وزیر جهاد کشاورزی: سمنان ظرفیت ایجاد دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی را دارد؛ شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی حمایت می‌شوند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان مرکز تحقیقات کشور با بیان اینکه امسال حمایت ویژه‌ای از ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار است گفت: دهکده نوآوری و فناوری در استان سمنان ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید مجتبی خیام نکویی بعدازظهر امروز در حاشیه بازدید از عرصه و طرح‌های در حال اجرای ایستگاه تحقیقات سمنان اظهار داشت: حمایت از ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان با ایجاد و راه‌اندازی دهکده‌های فناوری کشاورزی و منابع طبیعی در دستور کار است.

وی گفت: امسال از سوی مقام معظم رهبری سال تولید دانش‌بنیان و اشتغال نام‌گذاری شده و تأکید شده که کشاورزی دانش‌بنیان شود و برای اینکه کشاورزی دانش‌بنیان شود باید دانش‌هایی که توسط مجموعه اعضای هیئت‌های علمی و مؤسسه‌های تحقیقاتی و شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده وارد عرصه اجرا شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌هایی که ما داریم شرکت‌های و واحدهای فناور است و امسال بنا هست حمایت ویژه‌ای از ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان با ایجاد و راه‌اندازی دهکده‌های فناوری کشاورزی و منابع طبیعی و همچنین ایجاد مزارع نوآوری صورت گیرد.

خیام نکویی تصریح کرد: نخستین دهکده نوآوری و فناوری در استان خراسان رضوی افتتاح شد و بیش از ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان در آن مستقر شدند؛ استان سمنان ظرفیت ایجاد دهکده فناوری را دارد ضمن اینکه بر اساس بازدیدهای انجام شده استان سمنان قابلیت ایجاد مزارع نوآوری که بتواند به‌عنوان مزارع الگویی برای پذیرفتن مسئولیت یک پهنه که در حقیقت دانش فنی ایجاد شده را به کشاورزان منتقل کند را دارد.

وی تصریح کرد: بنابراین برنامه این است بعد از جمع‌بندی سفر حداقل یک یا ۲ مزارع نوآوری برای استان سمنان مصوب شود و اگر مسئولان استان سمنان همکاری کنند ایجاد دهکده فناوری و نوآوری نیز را در دستور کار قرار دهیم تا هم بتوانیم هم از نظر کمی تعداد شرکت دانش‌بنیان افزایش یابد؛ یعنی ما در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی فارغ‌التحصیلان زیادی دارد که باید در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان شکل بگیرند و موضوعاتی که به‌عنوان اولویت‌ها و معضلات بخش کشاورزی و منابع طبیعی است را در دستور کار قرار دهند و ما نیز حمایت کنیم که وارد بخش اجرا شوند.

 

طراحی سایت توسط فراکارانت