معرفی سالانه ۱۲۰ تا ۱۵۰ دستاورد جدید تحقیقات کشاورزی به بهره برداران

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: سالانه ۱۲۰ تا ۱۵۰ دستاورد جدید تحقیقات کشاورزی به بهره برداران معرفی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی استان قزوین اسکندر زند در دیدار با دکتر فریدون همتی استاندار قزوین با بیان این مطلب افزود:سازمان تحقیقات کشاورزی کشور شش کار حاکمیتی را برعهده دارد و با ۲۰ موسسسه تحقیقاتی و ۲هزار و ۱۰۰ عضو هیئت علمی، در استان ها نیز شعب خود را دایر کرده است.
وی اظهار داشت: سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با پیشینه ۱۰۰ سال تحقیقات توانسته در مزرعه به کمک کشاورزان بیاید و در راستای ارتقای دانش نوین آنان گام های موثری بردارد.
زند خاطر نشان کرد : در بخش تولید واکسن و ارقام غلات نیز تحقیقات خوبی انجام شده و در بخش تحقیقات خاک شناسی و گیاه شناسی نیز جایگاه خوبی داریم .
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: سالانه ۱۲۰ تا ۱۵۰ دستاورد جدید در این بخش داریم و ۳۰ رقم و چند واکسن جدید و۲۰ نوع آفت کش را روانه بازار می کنیم.
زند اضافه کرد: ۷۰ رقم انگور در ۸۰ ایستگاه تحقیقاتی در عرصه تولید داریم که هر رقم می تواند ۱۰ محصول جدید را تولید کند.
وی یاد آور شد: با حمایت از شرکت های دانش بنیان توانسته ایم ۵۵۰ شرکت دانش بنیان را شناسایی و فعال کرده ایم و با موسسات بین المللی هم ارتباط خوبی داریم و سالانه ۱۰۰ محقق جهانی در کشور تردد می کنند که فرصت خوبی برای تبادل دانش ایجاد شده است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت : تولید واکسن مورد نیاز کشور به طور عمده در مرکز تحقیقات کشاورزی کشور انجام می شود و با داشتن ۸۵ ایستگاه و شش شعبه در تولید بذر نسبت به کنترل ذخایر ژنتیک کشور اقدام کرده ایم.
وی بیان کرد: در مرکز تحقیقات انگور استان قزوین بیش از ۱۰۰۰ نوع رقم نگهداری می شود که در حوزه گوسفند شال هم تحقیقات خوبی در حال انجام است.
زند اظهارداشت: با نظارت بر نهاده های کشاورزی و بذر در حال حاضر بر تولید ۶۵۰ هزار تن محصول کشاورزی در ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی نظارت علمی داریم.
وی بیان کرد: در ۱۲۰۰ مرکز خدمات ترویجی بیش از ۱۰ هزار مروج فعالیت می کنند و در پهنه بندی های کشور ۱۰ هزار نفر از محققان حضور موثر دارند.
زند گفت: پهنه بندی کشاورزی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است و اعتقاد داریم سرمایه، تکنولوژی و دانش راهکار نجات بخش کشاورزی کشور است.
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: سرمایه، استفاده از تحقیقات ، تکنولوژی مدرن و دانش نوین ابزارهای مناسب برای رسیدن به توسعه پایدار بخش کشاورزی است .

طراحی سایت توسط فراکارانت