منابع لازم برای خرید جو تولیدی استان سمنان فراهم شده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی و سخنگوی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: منابع لازم برای خرید جو تولید استان فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، خدابخش عرب اظهار داشت: در استان سمنان در سال زراعی جاری حدود ۸۰ هزار تن جو تولید می‌شود.

وی گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت تأمین بخشی از نهاده‌های دامی از محل تولید داخل استان برنامه‌ریزی لازم برای خرید حداقل ۳۵ هزار تن جو توسط تشکل‌های عشایری و دامی استان انجام شده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه منابع موردنیاز برای خرید ۳۵ هزار تن جو تولید استان حدود ۴۰۰ میلیارد تومان است تصریح کرد: با برنامه‌ریزی و هماهنگی انجام شده این اعتبار را بانک‌های ملی کشاورزی سپه و صنعت و معدن تأمین می‌کنند.

عرب با بیان اینکه بانک‌های ملی، کشاورزی، سپه، صنعت و معدن و همچنین صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان سمنان منبع موردنیاز به برای خرید جو را تأمین می‌کنند افزود: این بانک‌ها هرکدام ۱۰۰ میلیارد تومان را تقبل کرده‌اند تا به تشکل‌های عشایری و دامی استان پرداخت کنند.

وی افزود: از آنجایی که سرعت در فرایند پرداخت تسهیلات مذکور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است درخواست کرد تا بانک‌های عامل در فرایند پرداخت تسهیلات مذکور همچنین تأمین منابع مساعدت حداکثری را داشته باشند و در اخذ وثایق علاوه بر اخذ وثایق متعارف، وثیقه زیر کلید بردن انبارهای جو را نیز در دستور کار قرار دهند.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات با بازپرداخت یک‌ساله و در نظر است با حداکثر سهولت انجام شود تصریح کرد: اولویت این است تا جو تولیدی از استان سمنان خارج نشود و از این رو در راستای مدیریت حفظ و نگهداری تولیدی نیاز است تا کلیه عوامل مؤثر در این اقدام مشارکت حداکثری داشته باشند

طراحی سایت توسط فراکارانت