English | دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲

نخستین محموله چهارتنی گوشت قرمز وارداتی در استان سمنان توزیع می‌شود/کالاهای اساسی در انبارهای استان سمنان به وفور ذخیره سازی شده است

نخستین محموله چهارتنی گوشت قرمز وارداتی در استان سمنان توزیع می‌شود/کالاهای اساسی در انبارهای استان سمنان به وفور ذخیره سازی شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به توزیع نخستین محموله گوشت وارداتی در این استان بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان سمنان گفت: کالاهای اساسی در انبارهای استان سمنان به میزان کافی ذخیره سازی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید حسن میرعماد در جلسه ستاد تنظیم بازار استان سمنان اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد تنظیم بازار استان سمنان در جلسات گذشته مبنی بر لزوم توزیع گوشت گرم گوسفندی وارداتی به منظور تثبیت بازار، نخستین محموله چهارتنی گوشت گوسفندی قرمز وارداتی به استان سمنان رسید و قرار است در واحدهای صنفی منتخب شهرستانها توزیع شود.

وی با اشاره به عرضه گوشت منجمد در مراکز تعین شده در استان سمنان گفت: بیش از ۶۰ تن گوشت قرمز منجمد در سردخانه‌های استان سمنان ذخیره‌سازی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به آخرین وضعیت موجودی انبارهای کالاهای اساسی در این استان تصریح کرد: خوشبختانه با تدابیر اندیشیده شده در سازمان جهاد کشاورزی و ستاد تنظیم بازار استان سمنان، انبارهای این استان مملوء از کالاهای اساسی و مواد غذایی استراتژیک مانند مرغ، گوشت قرمز، گندم، جو، برنج و ذرت است.

میرعماد با بیان اینکه از نظر ذخایر گوشت مرغ، ذرت، گندم و جو و نیز انواع برنج خارجی وضعیت بسیار مناسبی در استان سمنان وجود دارد خاطرنشان کرد: به طور مثال بیش از ۹۰ هزار تن گندم در سیلوهای استان سمنان ذخیره سازی شده است.

وی با اشاره به آغاز کار توزیع گوشت مرغ منجمد با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار استان سمنان در شهرهای این استان عنوان کرد: با توجه به ذخیره‌سازی مناسب و قابل توجه گوشت مرغ در سردخانه‌های استان سمنان، هیچ محدودیتی در عرضه گوشت مرغ منجمد در استان سمنان وجود ندارد و گوشت مرغ با نرخ مصوب در بازار عرضه می‌گردد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی افزود: نرخ مرغ منجمد در استان سمنان مبلغ ۶۷۵۰ تومان به ازای هر کیلوگرم برای عرضه در فروشگاه‌های بزرگ و ۶۹۰۰ تومان برای عرضه در دیگر واحدهای عرضه محصولات پروتئینی تعیین شده است.

طراحی سایت توسط فراکارانت