English | شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳

نشست رابطین روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد؛ ظرفیت رسانه‌ای استان سمنان برای انعکاس فعالیت‌های جهاد کشاورزی به کار گرفته شود.

نشست رابطین روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی و دستگاه‌های تابعه با حضور محمدرضا قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی در این نشست با بیان اینکه روابط عمومی آیینه تمام نمای یک سازمان است اظهار داشت: روابط عمومی‌ها باید با اقدامات به موقع و درست فعالیت‌های سازمان خود را انعکاس دهند.

وی بر ضرورت ارتباط و ایجاد تعامل با مجموعه‌های رسانه‌ای استان تأکید کرد و گفت: باید از ظرفیت رسانه‌های محلی، خبرگزاری‌ها و رسانه ملی برای انعکاس فعالیت‌های سازمان جهاد کشاورزی بهره گرفته شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به‌ضرورت توانمندسازی نیروی انسانی به‌ویژه در بخش روابط عمومی گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی برای رابطین روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در دستور کار قرار گیرد و بر اساس نیازهای احصا شده دوره‌های مورد نیاز برگزار شود.

قاسمی با بیان اینکه حجم فعالیت‌های سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گسترده است گفت: باید از ظرفیت رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی جامعه و به‌ویژه گروه‌های هدف بهره گرفت.

وی با بیان اینکه غفلت از انجام تکلیف سبب ایجاد فضای غبارآلود می‌شود اضافه کرد: باید روابط عمومی‌ها در زمان مناسب برای اطلاع‌رسانی و انعکاس فعالیت‌های سازمان ورود پیدا کنند تا خبر تأثیر خود را در زمان مناسب داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت از بین بردن فضای ناامیدی در جامعه تأکید کرد و گفت: انعکاس فعالیت‌های سازمان می‌تواند سبب ایجاد فضای امیدبخشی در جامعه هدف شود.

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز در این نشست گفت: روابط عمومی قلب سازمان و مشاور امین برای مدیر است و باید با اطلاع‌رسانی مناسب جایگاه سازمان را به‌خوبی نشان دهد.

نرگس افضلی با اشاره به‌ضرورت جهاد تبیین و نقش رابطین روابط عمومی در این راستا گفت: روابط عمومی‌های هر شهرستان باید پروژه‌های اولویت‌دار اداره خود را به‌طور ویژه پیگیری کنند و اقدامات انجام شده در این زمینه را اطلاع‌رسانی کنند.

وی خاطرنشان کرد: نیاز است تا مردم به‌طور مستمر در جریان خدماتی که دستگاه‌های اجرایی انجام می‌دهند قرار گیرند تا سبب ایجاد امید و انگیزه در جامعه شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان نیز در این نشست به برخی از سخنان آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور در همایش ملی جهاد تبیین و اطلاع‌رسانی هنرمندانه اشاره کرد و گفت: رئیس‌جمهور در این زمینه اظهار کرد که باید به روابط عمومی به‌عنوان کاری مهم نگاه شود.

ابوالفضل صیادجو گفت: استفاده از نیروهای کارآمد، متعهد و هنرمند و همچنین پرهیز از جذب نیروهای ناکارآمد و بی‌انگیزه از دیگر نکاتی بود که رئیس‌جمهور به آن اشاره داشتند.

وی افزود: همچنین آیت‌الله رئیسی با اشاره به اهمیت جایگاه روابط عمومی معتقد بودند که نقش مدیران روابط عمومی از این جهت حائز اهمیت است که باید به هنگام خبر بگیرند و به هنگام خبر دهند و اگر میان روابط عمومی و مدیر فاصله باشد، بسیاری از مسائل مهم، در حوزه اطلاع‌رسانی با اختلال مواجه خواهد شد.

در این نشست رابطین روابط عمومی‌ها نیز نکات و نظرات خود را بیان کردند.

طراحی سایت توسط فراکارانت