English | چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲

همایش ملی «نقش‌آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار» ۲۳ مهر در تهران برگزار می‌شود

همایش ملی «نقش‌آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار» ۲۳ مهر در تهران برگزار می‌شود

همزمان با روز جهانی زن روستایی؛ نخستین همایش ملینقش‌آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار فردا (۲۳ مهرماه) در تهران برگزار می‌شود.

‎‎به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از سازمان تات، ۲۳ مهرماه سال جاری مقارن با ۱۵ اکتبر ، روز جهانی زن روستایی نامگذاری شده است. به‌منظور بزرگداشت روز جهانی زن روستایی و ارج نهادن به جایگاه و نقش زنان روستایی و عشایری کشورمان اولین همایش ملی” نقش‌آفرینی زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار” با حضور مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و سایر دستگاه های ذی‌ربط ۲۳ مهر سال جاری در تهران برگزار می‌شود.
فروغ‌السادات بنی‌هاشم دبیر همایش در زمینه اهداف همایش اظهار داشت : روز جهانی زن روستایی، فرصتی است برای توجه بیشتر به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های زنان روستایی و عشایری کشور و تلاش برای متناسب کردن توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آن‌ها با امکانات، فرصت‌ها و منابع مادی و غیرمادی که باید در اختیار آن‌ها قرار گیرد.بنی‌هاشم افزود: این همایش با هدف معرفی و تبیین نقش زنان روستایی و عشایری در توسعه پایدار، ایجاد حساسیت و توجه نسبت به حضور و مشارکت زنان در توسعه، ضرورت توان‌افزایی این گروه و در نظر گرفتن سهم آن‌ها از منابع مادی و غیرمادی در سطوح برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری برگزار می‌شود.
آنچه وزارت جهاد کشاورزی در طی ۲۳ فعالیت در حوزه زنان روستایی و عشایری انجام داده است، الگویی از توسعه همه‌جانبه و پایدار است که تنها با مشارکت کلیه بخش‌های مرتبط با توسعه روستایی می‌تواند گسترش یابد و جریان سازی شود .
انتظارمی رود این همایش فرصتی مناسب برای ایجاد حساسیت و جریان‌سازی در زمینه توان‌افزایی زنان روستایی و عشایری در روند برنامه‌های توسعه باشد.

طراحی سایت توسط فراکارانت