English | شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳

هم‌زمان با دهه فجر؛۱۳۷ طرح عمرانی و تولیدی در بخش کشاورزی استان سمنان افتتاح می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر ۱۳۷طرح عمرانی و تولیدی در بخش کشاورزی استان سمنان افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی اظهار داشت: این تعداد پروژه کشاورزی با صرف بیش از ۳۶۰۰ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری رسمی شده است.

 وی عنوان کرد: از مجموع این ۱۳۷ پروژه که قرار است به مناسبت دهه فجر امسال در حوزه کشاورزی و دامداری و آب‌وخاک استان سمنان افتتاح شود؛ ۱۰۴ طرح آن از پروژه‌های عمرانی است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، این ۱۰۴ پروژه عمرانی بخش کشاورزی استان سمنان با صرف بیش از ۷۰۵ میلیارد و ۷۳۹ میلیون ریال اعتبار تکمیل و آماده افتتاح‌شده است.

قاسمی به افتتاح ۳۳ پروژه تولیدی و اقتصادی بخش کشاورزی و دامداری در استان سمنان به مناسبت دهه فجر امسال و در قالب این ۱۳۷ پروژه اشاره و تصریح کرد: این پروژه‌ها نیز با سرمایه‌گذاری حدود ۲۹۰۰ میلیارد ریالی سرمایه‌گذاران بخش خصوصی آماده افتتاح‌شده است.

وی اضافه کرد: با افتتاح این طرح‌ها برای ۲۰۳ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد و برای ۲۱۱ نفر نیز تثبیت اشتغال ایجادشده و ۳۳۴ خانوار استان سمنان از تسهیلات و منافع افتتاح آن بهره‌مند می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه این ۱۳۷ پروژه در همه شهرستان‌های استان سمنان افتتاح می‌شوند عنوان کرد: از این تعداد میامی با ۴۹ طرح بیشترین و سمنان با ۳ طرح کمترین سهم از مجموع پروژه‌های قابل‌افتتاح بخش کشاورزی استان سمنان به مناسبت دهه فجر را دارد.

قاسمی تعداد پروژه‌های قابل‌افتتاح عمرانی و تولیدی بخش کشاورزی و دامداری در شهرستان‌های سمنان، گرمسار، دامغان، میامی، مهدی‌شهر،آرادان و سرخه به مناسبت دهه فجر امسال را نیز به ترتیب ۳، ۱۷، ۱۷، ۴۹، ۱۱، ۷ و ۱۴ پروژه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در ایام‌الله دهه فجر تعداد ۵ پروژه نیز با صرف اعتبار ۲۳۲۷ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال کلنگ زنی می‌شود گفت: عملیات اجرایی این پروژه‌ها در بخش‌های عمرانی و اقتصادی شامل سیستم‌های نوین آبیاری کم‌فشار، پرورش شترمرغ، کشتارگاه دام و طیور و گلخانه آغاز و با حضور مسئولان کلنگ احداث این پروژه‌های بخش کشاورزی به زمین زده می‌شود.

طراحی سایت توسط فراکارانت