English | شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳

همزمان با هفته دولت؛۶ پروژه بخش کشاورزی در شهرستان شاهرود افتتاح شد.

۶ پروژه بخش کشاورزی شهرستان شاهرود، درآخرین روز از هفته دولت به طور رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، علی اصغر حجی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود در حاشیه آیین افتتاح این پروژه ها گفت: این پروژه‌ها در حوزه بهبود بهره‌وری در آبیاری بخش کشاورزی در شهرستان شاهرود است به بهره‌برداری رسمی رسید.

وی افزود: بیش از ۵۴ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال برای تکمیل و بهره برداری این پروژه ها از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود با بیان اینکه فاز چهارم پروژه آبیاری کم فشار در اراضی منطقه خارتوران یکی از این پروژه‌ها بودم است افزود: برای اجرای این پروژه بیش از ۱۸ میلیارد و ۴۳۱ میلیون ریال هزینه شده است.

حجی با این اینکه سه پروژه آبیاری تحت فشار در بخش‌های بیارجمند و بسطام شهرستان شاهرود اجرایی شده است خاطر نشان کرد: این پروژه ها شامل اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در ۱۴۴ هکتار از اراضی کشاورزی بیارجمند با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال، پروژه سیستم آبیاری قطره‌ای نواری در ۷٫۸ هکتار از اراضی کشاورزی کلاته‌های غربی بخش بسطام با اعتبار یک میلیارد و ۷۸۸ میلیون ریال و همچنین اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای در ۱۲۲ هکتار از اراضی کشاورزی شهر بسطام با اعتبار ۲۰ میلیارد و ۶۹۶ میلیون ریال بوده است که امروز به بهره‌برداری رسید.

وی همچنین از اجرای مرمت و بازسازی ۱٫۳ کیلومتر از رشته قنات‌های منطقه دستجرد بخش بیارجمند در شهرستان شاهرود خبر داد و اظهار داشت: برای اجرای این پروژه بیش از یک میلیارد و ۷۷۵ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شاهرود از افتتاح پروژه مرمت و بازسازی ۲٫۲ کیلومتر از رشته قنات‌های منطقه مجن در بخش بسطام شهرستان شاهرود با صرف بیش از ۲ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال به مناسبت هفته دولت امسال خبر داد.

طراحی سایت توسط فراکارانت