English | یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳

وقتی حمایت‌ها جواب می‌دهد؛ تسهیلات ۷۰ میلیارد ریالی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی

وقتی حمایت‌ها جواب می‌دهد؛  تسهیلات ۷۰ میلیارد ریالی  صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان سمنان از اعطای تسهیلات ۷۰ میلیارد ریالی صندوق حمایت برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز کارخانه کنسانتره شاهرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمد اکبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اعطای تسهیلات و انجام حمایت‌های مالی از تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی، از مهمترین وظایف صندوق‌های حمایت از توسعه بخش کشاورزی است.

وی افزود: صندوق استان سمنان امسال مبلغ ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات برای تأمین مواد اولیه مورد نیاز کارخانه کنسانتره شاهرود، به اتحادیه تعاون روستایی استان سمنان که مالکیت کارخانه مذکور را دراختیار دارد، پرداخت کرده است.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان سمنان  تصریح کرد: این اتحادیه نیز تا کنون سه هزار و ۳۰۰ تن انگور و  چهار هزار و ۵۰۰ تن سیب درختی از کشاورزان استان و سایر استان‌ها خریداری کرده است که منجر به تولید حدود یکزهار و ۵۰۰ تن کنسانتره شده است.

اکبری با اشاره به اینکه مواد اولیه مصرفی کارخانه کنسانتره شاهرود شامل محصولات درجه ۳، پادرختی و آسیب‌دیده کشاورزان است میزان کنسانتره تولیدی این کارخانه را در سال گذشته یکهزار و ۴۳۶ تن عنوان کرد.

وی با اشاره به میزان صادرات این کارخانه کنسانتره افزود: سال گذشته بیش از ۹۰ درصد محصولات به خارج از کشور صادر شد.

طراحی سایت توسط فراکارانت