English | شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۴۰۲

١٥٩ طرح وپروژه جهاد كشاورزي استان سمنان به بهره برداري مي رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۱۵۹طرح و پروژه بخش کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان این پروژه‌ها با صرف ۵۴۴ میلیارد ریال اعتبار در هفته جهاد کشاورزی افتتاح می شود.
وی افزود : با افتتاح این طرح ها برای یک هزار و ۲۵۷ نفر اشتغال ایجاد شده و ۲ هزار و ۶۷۰ خانوار نیز از مزایای این طرح ها بهره مند می شوند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: در هفته جهاد کشاورزی همچنین عملیات اجرایی ۱۱ طرح آبخیزداری با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان آغاز می شود.
میرعماد با بیان اینکه در این هفته حدود ۵۰ برنامه در سطح استان اجرا می شود تصریح کرد: تقدیر از تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی استان ، برپایی میز خدمت در نماز جمعه ، دیدار با خانواده های شهدای جهادگر استان و تقدیر از نمونه های استانی در بخش کشاورزی بخشی از برنامه های این سازمان در هفته جهاد کشاورزی است.
وی میزان مراتع استان را ۳میلیون ۷۰۰ هزار هکتار عنوان کرد و افزود : در استان سمنان تعداد ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد دام سبک ، ۱۰۰ هزار واحد دام سنگین ، ۷۵۷ واحد دامداری صنعتی ، ۲ هزار و ۸۴۱ واحد دامداری سنتی و ۹۵ واحد مرغ گوشتی صنعتی فعالیت می کنند .
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان میزان تولید شیر درسال گذشته را ۱۷۹ هزار تن ذکر کرد و افزود : استان سمنان با نگهداری ۱۵ هزار نفر شتر رتبه پنجم کشور در جمعیت شتر را به خود اختصاص داده و از استان های پیشرو در عرصه شتر داری در کشور است .
میرعماد همچنین از رشد قابل توجه نوغانداری در سال های اخیر در استان خبر داد و افزود : در حال حاضر ۵۲ بهره بردار نوغانداری با ۱۲۵ جعبه تخم نوغان در استان سمنان فعالیت می کنند .
وی میزان تولید گوشت قرمز در استان را ۳۱ هزار تن در سال اعلام کرد و گفت : در استان سمنان ۳۹۵ واحد مرغ گوشتی ، ۴۱ واحد مرغ تخم گذار ، ۶ واحد مرغ مادر گوشتی و ۵۰ هزار کلنی زنبور عسل وجود دارد.

طراحی سایت توسط فراکارانت