English | دوشنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۳

پیوست فرهنگی بخش کشاورزی تدوین می‌شود

پیوست فرهنگی بخش کشاورزی تدوین می‌شود

معاون فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه وزارت جهاد کشاورزی با تأکید بر لزوم تدوین پیوست فرهنگی در حوزه کاری این وزارتخانه گفت: پیوست فرهنگی بخش کشاورزی کشور تدوین می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله شاهمرادیان عصر امروز در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مدیران زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی در استان سمنان که در سالن شهید شاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برگزار شد با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی درباره استراتژی‌های مهم وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: امروز با فرهنگ‌سازی مناسب در بخش های مختلف کشاورزی و دامداری، می‌توان ضمن جلوگیری از اتلاف منابع، سبب توسعه روزافزون این بخش شد.

وی با اشاره به اینکه امروز برای توسعه بخش کشاورزی و دامداری باید فرهنگ‌سازی در جامعه بهره‌برداران این بخش‌ها در اولویت برنامه‌ها باشد عنوان کرد: امروز فرهنگ‌سازی مناسب در بخش‌های مختلف می‌تواند در توسعه کشاورزی بسیار راهگشا بوده و همراهی مخاطبان وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای سیاست‌های کلان این وزارتخانه تنها با فرهنگ‌سازی درست قابل انجام است.

معاون فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به مشکلات ناشی از کم‌آبی در حوزه کشاورزی تصریح کرد: به طور مثال فرهنگ‌سازی مناسب در حوزه مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی می‌تواند وزارت جهاد کشاورزی را در بهره‌وری مصرف آن کمک کرده و سبب افزایش بهره‌وری آب در بخش کشاورزی شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شاهمرادیان با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی درست و مناسب در هر حوزه‌ای نیازمند تدوین پیوست فرهنگی متناسب با فعالیت‌های آن حوزه کاری است خاطرنشان کرد: از این رو تدوین پیوست فرهنگی در بخش کشاورزی و دامداری کشور از سوی حوزه نمایندگی ولی فقیه وزارت جهاد کشاورزی هدف‌گذاری شده است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها در راستای تدوین این سند مهم فرهنگی، از اتمام تدوین این سند در آینده نزدیک خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا با تدوین و اجرای پیوست فرهنگی بخش کشاورزی کشور، زمینه برای اجرای سیاست‌های کلان وزارت جهاد کشاورزی با همکاری بهره‌برداران این بخش فراهم شود.

معاون فرهنگی و آموزشی حوزه نمایندگی ولی فقیه وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: می‌توان با مرتبط کردن فرهنگ با به زیر بخش‌های کشاورزی به توسعه این بخش کمک کرد و به یاری مهندسان کشاورزی شتافت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین شاهمرادیان با بیان اینکه فرهنگ کار و تلاش مساوی با بهداشت روان در جامعه است تصریح کرد: نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش و نشان دادن ارزش کار در جامعه سبب می‌شود جامعه از آسیب و مسائل حاشیه‌ای به دور باشد و جو سالمی بر جامعه حاکم شود.

وی با بیان اینکه نهادینه کردن مصرف صحیح آب منجر به کاهش پایدار مصرف آب می‌شود گفت: با اجرای برنامه‌های فرهنگی می توان این فرهنگ صحیح را در جامعه ایجاد کرد.

طراحی سایت توسط فراکارانت