English | چهارشنبه, ۹ خرداد , ۱۴۰۳

یگان حفاظت اراضی کشاورزی کشور بزودی تشکیل می شود

رییس سازمان امور اراضی کشور گفت: مقدمات ایجاد یگان حفاظت اراضی کشاورزی فراهم شده و پس از نهایی شدن صدور مجوزهای لازم از سوی مراجع قانونی فعالیت این یگان ها در کشور بزودی آغاز می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی سازمان امور اراضی، علیرضا اورنگی در گردهمایی سراسری مدیران امور اراضی کشور که امروز در تهران برگزار شد،اظهار داشت: در راستای تسهیل و تسریع ارائه خدمات به مردم و انجام بهینه فرایندها و برنامه های سازمان در زمینه حفاظت، توسعه و ساماندهی اراضی کشاورزی و همچنین برای تحقق بهتر سایر اهداف و برنامه های وزارت جهادکشاورزی، بکی از سیاست های اصلی در ستاد سازمان، تلاش برای تمرکززدایی و تفویض اختیارات و مسئولیت های حوزه اراضی به استانها است.
رییس سازمان امور اراضی کشور خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است که اقدامات ترویجی، آموزشی و فرهنگ سازی به خصوص در زمینه حفاظت از اراضی کشاورزی اثرگذاری بسیار بیشتر و هزینه اجتماعی و مادی بسیارکمتری دارد.
وی گفت: یکی از اولویت های مهم ما در ستاد و سطح استانها باید تمرکز بیشتر بر امور ترویجی، فرهنگی و آموزشی باشد و برای برنامه ها و طرح های مرتبط با خفاظت، ساماندهی و توسعه اراضی کشاورزی، حتما باید پیوست ترویجی و آموزشی پیش بینی و تدوین کنیم.
رییس سازمان امور اراضی کشور افزود: هم راستا با سیاست های دولت و وزارت جهاد کشاورزی برای توسعه دولت الکترونیک و تسهیل خدمات و شفاف سازی فرایندها، استفاده بهینه و روزآمد از فناوری های اطلاعات و ارتباطات و ایجاد سامانه های الکترونیکی ارائه خدمات و انجام استعلامات حوزه زمین در دستور کار سازمان قرار دارد و از جمله دستگاه‌های پیشرو در این زمینه هستیم.
اورنگی تصریح کرد: همچنان معتقدیم که قانون حفظ کاربری در مواردی نیاز به اصلاح و بازنگری دارد و با پیگیری های انجام شده به دنبال آن هستیم که با همکاری قوه قضاییه و سایر دستگاه های ذی نقش در سطح ملی و استانی و اخذ نظرات کارشناسی و حقوقی صاحبنظران، این مهم محقق شود و با اصلاح موادی از قانون، موانع اجرایی موجود و عوامل بازدارنده در جهت تحقق اهداف قانونگذار برای حفظ عرصه های کشاورزی را رفع نماییم.
رییس سازمان امور اراضی کشور تاکید کرد: مقدمات ایجاد یگان حفاظت اراضی کشاورزی فراهم شده است و انشالله به زودی و پس از نهایی شدن صدور مجوزهای لازم از سوی مراجع قانونی، اکیپ های گشت حفاظت اراضی کشاورزی در قالب یگان حفاظت فعالیت خواهند کرد.

طراحی سایت توسط فراکارانت