English | سه شنبه, ۲۶ تیر , ۱۴۰۳

۱۱.۷ درصد سهم کشاورزی از تولید ناخالص داخلی/ به دنبال جبران کمبود سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی در سال‌های گذشته هستیم

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: ۱۱.۷ درصد سهم کشاورزی از تولید ناخالص داخلی بوده اما بالاترین سهم سرمایه‌گذاری در این بخش ۴ درصد است؛ بدین معنی که حدود ۸ درصد کسری سرمایه‌گذاری در سال‌های قبل وجود داشته که باید جبران شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در سفر یک روزه به استان زنجان و در مراسم کلنگ‌زنی “مجتمع گلخانه‌ای دکتر فلاح”، گفت: به شدت به دنبال آنیم تا سرمایه از بخش غیرکشاورزی به بخش کشاورزی ورود پیدا کند.

وی ادامه داد: این مهم به دلیل آن است که سال‌های گذشته در سرمایه‌گذاری بخش کشاورزی به اندازه سهم تولید ناخالص داخلی نبوده است.

ساداتی‌نژاد افزود: ۱۱.۷ درصد سهم کشاورزی از تولید ناخالص داخلی بوده اما بالاترین سهم سرمایه‌گذاری در این بخش ۴ درصد است؛ بدین معنی که حدود ۸ درصد کسری سرمایه‌گذاری در سال‌های قبل وجود داشته که باید جبران شود.

وی تنها راه جبران سرمایه‌گذاری این بخش را ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاران سایر بخش عنوان کرد و گفت: این مهم مانند این پروژه بسیار دارای اهمیت است.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: هم‌افزایی خوبی در منطقه در حوزه کشاورزی وجود دارد و ما در این مهم حمایت می‌کنیم تا با قدرت و قوت پیش رود.

ساداتی‌نژاد در پایان گفت: با حضور سرمایه‌گذاران در این بخش، کشاورزان می‌توانند در حوزه معیشت شرایط مطلوب‌تری را داشته باشند و اشتغال بخش نیز افزایش یابد.

گفتنی است؛ این پروژه در ۳۷ هکتار کلنگ‌زنی شده که ۲۹ هکتار آن سطح مفید گلخانه است و پیش‌بینی تولید سالانه این مجموعه ۹ هزار تن انواع سبزی و صیفی با اشتغال‌زایی مستقیم ۳۵۰ نفر است.

طراحی سایت توسط فراکارانت