English | پنج شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۲

۱۳۷پروژه در هفته جهاد کشاورزی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۱۳۷ پروژه در سطح استان  افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی با بیان اینکه از ۲۱ خرداد تا ۲۷به نام هفته جهاد کشاورزی نامگذاری شده است، ضمن تبریک این هفته به فعالان تولید و بهره‌برداران بخش کشاورزی استان اظهار داشت: همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۱۱۳ پروژه عمرانی و اقتصادی با صرف اعتباری بالغ بر ۸۵۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها شامل یکصد پروژه عمرانی و ۱۳ پروژه اقتصادی است گفت: در بخش پروژه‌های عمرانی با توجه به اهمیت و ضرورت بهینه‌سازی مصرف آب و تمرکز ویژه‌ای که بر مقوله خشکسالی است پروژه‌ها بر توسعه سامانه‌های نوین آبیاری، مرمت قنوات، احیای کانال‌های آبیاری، پروژه‌های انتقال آب، تسطیح و یکپارچه‌سازی شبکه آبیاری و زهکشی اراضی کشاورزی متمرکز شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: در حوزه منابع طبیعی و امور عشایری نیز احداث آبنما، پروژه‌های سنگی و ملاتی، مدیریت هرز آب، مرمت چشمه و آبرسانی به عشایر به عنوان پروژه‌های اصلی تعریف شده است.

قاسمی خاطرنشان کرد: در بخش پروژه‌های اقتصادی هم تمرکز بر روی فعالیت‌های تولیدات دامی، پرورش گاو شیری، دام سبک و توسعه کشت گلخانه‌ای به عنوان اولویت اصلی و جدی استان در کنار صنایع تبدیلی و تکمیلی در دستور کار است.

وی با بیان اینکه همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۲۴ پروژه دیگر در بخش عمرانی و اقتصادی کلنگ‌زنی می‌شود گفت: در این هفته عملیات اجرایی ۲۰ پروژه عمرانی و چهار پروژه اقتصادی در بخش کشاورزی آغاز می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: با افتتاح این پروژه‌ها برای ۶۳ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود و تعداد ۹۸ اشتغال تثبیت و همچنین ۹۸ خانوار نیز از فعالیت و آغاز به کار این پروژه‌ها بهره‌مند خواهند شد.

قاسمی ابراز امیدواری کرد با فعالسازی این پروژه‌ها گام مؤثری در زمینه افزایش تولید در بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال مولد و دائمی در این حوزه برداشته شود.

وی از بهره‌برداران به عنوان یکی از مهمترین مؤلفه‌های تولید و فعالیت در بخش کشاورزی نام برد و گفت: این افراد کسانی هستند که در شرایط خشکسالی و جوی نامناسب و تمام خاطراتی که بخش کشاورزی را تهدید می‌کند برای تولید و ایجاد امنیت غذایی کشور اهتمام می‌کنند ؛ از این رو در هفته جهاد کشاورزی از ۴۸ نفر از تولیدکنندگان و بهره‌برداران برتر و نمونه در مراسمی با حضور مسئولان ارشد استانی قدردانی می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: البته تجلیل از تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی به معنای واقعی شکرگزاری از خداوند است که زمینه تولید و فعالیت که منجر به تأمین غذا برای جامعه می‌شود را فراهم کرده است و ما معتقدیم کشاورزان واسطه‌ای رزق الهی با بندگان هستند.

قاسمی با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان و کارکنان جهادگران تلاش دارند تا خدمتی صادقانه در خور شأن مردم را انجام دهند گفت: در این راستا تأمین کالاهای اساسی محصولات پروتئینی به عنوان یکی از اولویت‌های مهم و اصلی و جدی در کنار آرامش بخشی به بازار و نظارت و کنترل بر مراکز عرضه تامین مایحتاج عمومی با رعایت نرخ مصوب و تامین آن به اندازه کافی به حدی که حداکثر دسترسی برای مردم فراهم باشد به عنوان تکلیف و وظیفه جدی در دستور کار است.

طراحی سایت توسط فراکارانت