۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر کشور پرداخت شد

۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به عشایر کشور پرداخت شد

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: در دو سال گذشته ٢٥٠ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد چهار درصد و بازپرداخت پنج ساله به عشایر کشور اختصاص یافته که تاکنون ١٠٠ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، «کرمعلی قندالی» امروز (شنبه) در چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر با رویکرد نخبگان روستایی، در محل سالن اجلاس افزود:١٥٠ میلیارد تومان بقیه تسهیلات نیز پرداخت می شود.
وی ادامه داد: عشایر ١.٨ درصد از جمعیت کشور را شامل می شوند اما با همین جمعیت اندک ٢٥ درصد گوشت قرمز(١٩٠ هزار تن) و ٣٥ درصد صنایع دستی را تولید می کنند.
قندالی گفت: ٢٨ درصد دام سبک کشور که ٩.٥ میلیون راس است را عشایر کشور در اختیار دارند.
وی گفت: طرح تولید گوشت قرمز در کل کشور از سوی عشایر در حال اجرا است که اجرای ان مشمول همه عشایر خواهد شد
وی با اشاره به اختصاص ١.٥ میلیارد دلار برای توسعه اشتغال روستایی و عشایری گفت: طرح های متنوعی با توجه به توانمندی های عشایر مصوب شد.
به گفته وی،عشایر کشور در زمینه تولید گیاهان دارویی هم به شکل خیلی جدی ورود کرده اند.
وی با اساره به طرحهای بوم گردی و گردشگری گفت: عشایر در این بخش از ظرفیت بخوبی برخوردارند و می توان با جذب گردشگران داخلی و خارجی انرا توسعه داد.
وی گفت :ظرف سه سال گذشته با توجه به کمبود منابع اب حدود ٧٠٠ هزار تن علوفه از سوی دولت در اختیار عشایر گذاشته شده تا بتوانند از این شرایط عبور کنند.

طراحی سایت توسط فراکارانت