۱۷ هکتار از اراضی شهرستان دامغان به کشت زعفران اختصاص دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: ۱۷ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت زعفران اختصاص دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید محسن طباطبائیان اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال میزان تولید زعفران در شهرستان دامغان افزایش یابد.
به گفته وی شرایط آب و هوایی مناسب و رسیدگی بهتر کشاورزان زمینه افزایش تولید محصول زعفران را فراهم کرده و پیش‌بینی می‌شود امسال از هر هکتار زمین ۴ تا ۵ کیلوگرم زعفران برداشت شود که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری دارد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان با اشاره به ویژگی‌های مهم کشت زعفران در این منطقه افزود: زعفران نیاز آبی فوق‌العاده کمی دارد و زمینه مناسبی برای اشتغال فراهم کرده است.
طباطبائیان با بیان اینکه محصول زعفران برای صادرات بسیارمحصول مهمی به شمار می‌رود افزود: این محصول دارای ارزش‌افزوده بالایی بوده و درآمدزایی بالایی دارد.
وی تصریح کرد: زعفران به سبب مزایای بی‌شماری که دارد به‌عنوان کشت مقرون‌به‌صرفه شناخته‌شده و در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نیز است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان به برخی ویژگی‌های محصول زعفران برای سلامت نیز اشاره کرد و گفت: زعفران موجب افزایش ایمنی بدن، افزایش گردش خون، محافظت از سلامت قلب، کنترل دیابت و کاهش اضطراب می‌شود.

طراحی سایت توسط فراکارانت