English | یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳

۲۲۰۰ تن انواع گیاهان دارویی در استان سمنان تولید می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان:

۲۲۰۰ تن انواع گیاهان دارویی در استان سمنان تولید می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: سالانه بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ تن انواع گیاهان دارویی در استان سمنان تولید می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید حسن میرعماد عصر امروز در حاشیه نخستین جلسه ستاد گیاهان دارویی استان سمنان که با حضور مجری این طرح ملی در سطح کشور برگزار شد اظهار داشت: سمنان استانی پهناور بوده و ظرفیت بسیار خوب و مناسبی برای توسعه کشت گیاهان دارویی دارد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۱۲۰ گونه گیاه دارویی در استان سمنان می‌روید خاطرنشان کرد: از این تعداد بیش از ۵۰ گونه آن به صورت عمومی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به تعداد گونه‌های گیاهان دارویی استان سمنان که به صورت اقتصادی کشت می‌شود عنوان کرد: حدود پنج یا ۶ گونه آن نیز به صورت اقتصادی و تجاری کشت و بهره‌برداری می‌شود.

میرعماد با اشاره به سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان سمنان افزود: بیش از یک هزار هکتار از اراضی استان سمنان به کشت گیاهان دارویی اختصاصی دارد.

وی به میزان تولیدات گیاهان دارویی در این سطح از اراضی استان سمنان اشاره و بیان کرد: از این سطح بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ تن از انواع تولیدات خام گیاهان دارویی برداشت می‌شود.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، ظرفیت بسیار خوبی برای کشت گیاهان دارویی در سطح مراتع این استان وجود دارد.

میرعماد با اشاره به کم‌آبی و خشک بودن استان سمنان گفت: این مهم ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای توسعه کشت گیاهان دارویی ایجاد کرده است.

طراحی سایت توسط فراکارانت