English | پنج شنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳

۲۳ صندوق خرد محلی در استان سمنان ایجاد می‌شود.

کارشناس مسئول توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ۲۳ صندوق خرد محلی در این استان ایجاد می‌شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، نادیا رومینا اظهار داشت: باهدف حمایت از تولیدات روستایی، افزایش ظرفیت اشتغال‌زایی در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات و نیز حمایت از افراد مستعد و توانمند و کارآفرین واجد شرایط در ایجاد کسب‌وکارهای ارزش‌آفرین با رویکرد توسعه جوامع محلی این صندوق‌ها ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه دفتر توسعه فعالیت زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی با صندوق کارآفرینی امید گفت: هدف از اجرای این طرح توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از طریق ایجاد بستری مناسب برای مشارکت‌های جمعی در قالب گروه‌های اعتبار پس‌انداز است.
کارشناس مسئول توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایر سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان به دیگر اهداف اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: ارتقای مهارت‌های فردی اجتماعی اعضاء صندوق‌ها از طریق اجرای برنامه‌های آموزشی، افزایش درآمد خانوارهای کم‌درآمد و همچنین تجهیز پس‌اندازهای خانوارهای روستایی و به‌کارگیری آن در انجام فعالیت‌های درآمدزا برخی دیگر از اهداف اجرای این طرح است.
رومینا خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم‌نامه بین دفتر توسعه فعالیت زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی با صندوق کارآفرینی امید ایجاد ۲۳ صندوق خرد محلی در استان سمنان پیش‌بینی‌شده که در فاز نخست آموزش مجریان طرح «کارشناسان پهنه» اجرایی شده است.
وی افزود: بر اساس شیوه‌نامه ابلاغی از سوی دفتر توسعه فعالیت زنان روستایی و عشایری وزارت جهاد کشاورزی و بر اساس شاخص های موردنظر، تسهیلگران زن روستایی و نیز ارکان صندوق‌ها توسط کارشناسان به روش PRA در سطح روستاها انتخاب شدند و در ادامه ۶۸ نفر از تسهیلگران و نیز ۷۵ نفر از ارکان صندوق‌های ایجادشده در مراکز آموزشی استان سمنان در زمینه تسهیل گری و نیز صندوق اعتبارات خرد آموزش‌های لازم را فراگرفتند.
کارشناس و مسئول توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی و عشایری سازمان جهاد کشاورزی ادامه داد: با توجه به نیاز فراگیران به آشنایی با موضوع حسابداری و بیمه کارشناسان بیمه روستاییان و صندوق کارآفرینی امید نیز در کارگاه‌ها حضورداشته و آموزش‌های موردنظر را به فراگیران ارائه دادند.

طراحی سایت توسط فراکارانت