English | یکشنبه, ۶ خرداد , ۱۴۰۳

۳۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی امسال به سیستم های نوین آبیاری تجهیز می شود

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: امسال ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به سیتم های نوین آبیاری تجهیز می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای اکبری افزود: تاکنون ۱۲۰ هزار هکتار از این اراضی کشاورزی به سیستم های تجهیز ۳۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به سیستم های نویننوین آبیاری مجهز شدند و اجرای این سیستم در ۱۲۰ هزار هکتار از اراضی در حال انجام است که امیدواریم تا پایان سال مالی ۹۶ به پایان برسد.
وی گفت: امسال برای اجرای سیستم های نوین آبیاری، ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده است.
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به محدودیت منابع آبی در کشور گفت: اولویت اجرای طرح سیستم های نوین آبیاری با روش های آبیاری قطره ای است.
اکبری در خصوص وضعیت اب مصرفی کشاورزی در خراسان جنوبی هم گفت: آمارها نشان می دهد در ۱۲۵ هزار هکتار اراضی آبی استان، ۸۷۰ میلیون مترمکعب آب مصرف می شود یعنی، میزان آب مصرفی در این استان در هر هکتار ۶ هزار و ۵۰۰ مترمکعب است که باید ۱۲ هزار متر مکعب باشد.
وی با بیان اینکه باید برای جبران کم آبیاری اراضی کشاورزی در خراسان جنوبی روش های نوین آبیاری توسعه یابد افزود: برای اجرای طرح های آب و خاک در این استان، ۱۱۲ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که ۹۵ میلیارد تومان آن برای توسعه آبیاری نوین است.
معاون وزیر جهادکشاورزی در امور آب و خاک گفت: امسال هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی خراسان جنوبی به آبیاری نوین تجهیز شدند و ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار در حال انجام است.

طراحی سایت توسط فراکارانت