English | پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳

۳۷ هزار هکتار سامانه آبیاری در استان سمنان اجرا شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: تاکنون ۳۷ هزار هکتار سامانه آبیاری در استان سمنان اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید حسن میرعماد در دیداری با نماینده ولی فقیه در استان سمنان که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی انجام شد اظهار داشت: جهاد کشاورزی برای توسعه سامانه‌های نوین آبیاری به کشاورزان کمک‌های بلاعوض اعطا می‌کند.

وی با بیان اینکه مدیریت مصرف آب در دستور سازمان جهاد کشاورزی است افزود: اجرای سامانه‌های نوین آبیاری احیای قنوات، توسعه کشت گیاهان دارویی و کشت در اراضی شیب‌دار با هدف مدیریت مصرف آب در اولویت برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی است.

وی خاطرنشان کرد: سه هزار و ۱۰۰ هکتار سطح زیر کشت گیاهان دارویی بوده که یک هزار و صد هکتار آن در سال گذشته ایجاد شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه توسعه در اراضی شیب‌دار نیز اولویت برنامه‌های این سازمان است افزود: حمایت‌های لازم از کشاورزان در این زمینه انجام می‌شود.

میرعماد با اشاره به تولیدات بخش کشاورزی و دامی در استان سمنان گفت: ۱۷۰ هزار تن شیر، ۳۰ هزار تن گوشت قرمز و ۵۴ هزار تن گوشت مرغ بخشی از محصولات دامی این استان است.

وی با بیان اینکه تولید تخم‌مرغ در استان سمنان سالانه به ۲۹ هزار تن می‌رسد افزود: عمده محصولات استان سمنان مازاد بوده و به خارج از استان ارسال می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: همچنین سال گذشته با اعطای تسهیلات به بهره‌برداران ۳۲۱ دستگاه تراکتور و ۱۳ کمباین به ادوات کشاورزی این استان اضافه شده است.

طراحی سایت توسط فراکارانت