۵۵ درصد از اراضی کشاورزی استان سمنان سند کاداستر دارد؛ کشاورزان برای اخذ سند به ادارات ثبت بروند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به صدور اسناد کاداستر برای ۵۵ درصد از اراضی کشاورزی این استان گفت: زمینه برای صدور اسناد تک برگی برای بخش عمده‌ای از اراضی کشاورزی استان سمنان فراهم بوده و تنها کافی است کشاورزان برای اخذ اسناد خود به ادارات ثبت اسناد و املاک ابن استان مراجعه کنند.
️به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، محمدرضا قاسمی بعدازظهر امروز در نشست قرارگاه صدور اسناد کاداستر بخش کشاورزی استان سمنان در سالن یادگار امام خمینی (ره) استانداری سمنان اظهار داشت: موضوع حدنگاری و آماده سازی برای صدور اسناد کاداستر در اراضی کشاورزی یکی از اولویت‌هایی بود که استان سمنان در این زمینه به دنبال آن است.
️وی افزود: از مجموع بیش از ۱۷۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان سمنان، قرارداد حدنگاری برای ۱۳۱ هزار و ۸۰۰ هکتار این اراضی انجام شده و با چهار شرکت مشاور این اقدام صورت گرفته است.
️رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه کار حدنگاری و تهیه نقشه کاداستر برای همه این ۱۳۱ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان انجام شده است افزود: سازمان نقشه برداری کشور و سازمان امور اراضی نقشه‌های کاداستر تهیه شده برای این اراضی را تأیید کرده و اکنون می‌توان گفت که این میزان از اراضی کشاورزی در استان سمنان آماده صدور سندهای کاداستری است.
️قاسمی با اشاره به اینکه از این میزان تا کنون سند کاداستر برای ۵۵ درصد از مجموع ۱۷۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان سمنان صادر شده است تصریح کرد: سمنان از استان‌های پیشتاز کشور در این زمینه است.
️وی از مستندسازی اراضی کشاورزی مبایعه‌نامه‌ای، فرایند طولانی اخذ سند و هزینه‌های مالی صدور سند، به عنوان موانع پیش روی اخذ سندهای تک برگی اراضی کشاورزی از سوی بهره‌برداران این بخش در استان سمنان یاد کرد.
️ضمن قدردانی از اعضای کمیسیون رفع تداخلات اراضی استان سمنان در راستای اتمام اجرای این قانون گفت: اینکه امروز هیچ پرونده اختلافی بین بهره برداران بخش کشاورزی و دولت بر سر مالکیت اراضی وجود ندارد؛ به دلیل همراهی و همکاری همه‌جانبه دستگاه‌های عضو کمیسیون رفع تداخلات اراضی بوده است.

طراحی سایت توسط فراکارانت