۶۴ تولیدکننده برتر کشاورزی استان سمنان تجلیل شدند

  ۶۴ تولیدکننده و بهره‌بردار برتر بخش کشاورزی استان سمنان همزمان با هفته جهاد کشاورزی تجلیل شدند.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، سید حسن میرعماد در آئین تجلیل از این تولیدکنندگان برتر اظهار داشت: این تولیدکنندگان با توجه به اینکه در تولیدات محصولات کشاورزی عملکرد بالایی نسبت به واحد سطح خود داشتند به‌عنوان تولیدکننده برتر انتخاب شدند.
وی به دیگر شاخص‌های انتخاب این تولیدکنندگان برتر اشاره کرد و گفت: این بهره‌برداران علاوه بر برداشت عملکرد بالا به مسائلی مختلفی مانند بهره‌وری آب و محیط‌زیست نیز توجه ویژه داشتند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به کمبود منابع آبی در استان گفت: مصرف آب در بخش کشاورزی بسیار مهم بوده و لذا بهره‌وری و استفاده بهینه در این بخش نیز دارای اهمیت بسیار زیادی است که باید کشاورزان به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.
میرعماد خاطرنشان کرد: امروز تولیدکنندگان معرفی‌شده توانستند با رعایت شاخص‌ها ذکرشده تقریباً ۳ برابر متوسط استان محصول تولید کنند و این برای استان کم‌آبی مانند سمنان بسیار حائز اهمیت است که از منابع و نهاده‌های موجود عملکرد بالایی به دست آید.
وی ادامه داد: به دنبال این هستیم تا محصولات کم آب بری که دارای درامد نسبی بیشتری برای کشاورزان است در استان کشت شود تا ضمن استفاده درست از منابع آبی کشاورزان نیز متضرر نشوند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه استان سمنان استانی کویری بوده که دارای منابع آبی محدودی است تصریح کرد: توسعه کشاورزی در واحد سطح در استان امکان‌پذیر نبوده و باید به دنبال افزایش عملکرد و در واحد سطح باشیم و این مهم از سیاست‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی است و در اولویت برنامه‌های این سازمان قرار دارد.
میرعماد با بیان اینکه افزایش عملکرد در واحد از روش‌های گوناگون در استان در حال پیگیری است افزود: استفاده از ارقام مناسب و همچنین معرفی بذوری که دارای کیفیت بالا بوده و مصرف آب کمتری دارند به کشاورزان یکی از اقداماتی است که در این راستا انجام‌شده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در آئین تجلیل از تولیدکننده‌های برتر بخش کشاورزی استاندار سمنان، امام‌جمعه موقت سمنان و تعدادی از مدیران استانی نیز حضور داشتند.

 

 

طراحی سایت توسط فراکارانت