English | یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳

۷۲ درصد مطالبات گندمکاران تاکنون پرداخت شده است/خرید بیش از ۳۶۰ هزارتن گندم دوروم از کشاورزان

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تاکنون هشت میلیون و ۸۶۵ هزارتن گندم از کشاورزان سراسر کشور خریداری و نزدیک به ۷۲ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،«یزدان سیف» افزود: از این میزان تاکنون ۸۲ هزار و ۸۹۰ میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران معادل ۷۲ درصد کل بهای گندم پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: اکنون نزدیک ۳۳ هزار میلیارد ریال بدهی گندمکاران باقیمانده که بزودی به حساب کشاورزان واریز می شود.
وی اظهار داشت: تمامی گندمکاران کشور حداقل ۵۰ درصد مطالبات خود را بابت فروش گندم به دولت دریافت کرده اند و حتی گندمکارانی که گندم خود را در تاریخ ۲۵ خردادماه امسال تحویل داده اند، توانسته اند ۱۰۰ درصد مطالبات خود را دریافت کنند.
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران اضافه کرد: طبق آمارها نیاز مصرفی خبازی ها، صنف و صنعت نزدیک ۹ میلیون تن گندم در سال است که این میزان خرید تضمینی گندم مورد نیاز کشور را تامین می کند.
سیف افزود: این درحالیست که نزدیک پنج میلیون تن از ذخایر گندم مازاد سال گذشته باقی مانده و امسال نه تنها به خودکفایی در تولید گندم رسیده ایم بلکه می توانیم صادرات را استمرار دهیم.
وی درباره میزان خرید گندم دوروم نیز گفت: امسال بیش از ۳۶۰ هزارتن گندم دوروم با کیفیت از کشاورزان خریداری شده است این درحالیست که نزدیک ۸۰۰ هزارتن گندم ذخایر سال گذشته گندم دوروم است بنابراین ما هیچ کمبودی دراین زمینه نداریم.
وی ادامه داد: تاکنون استان های خوزستان، گلستان، فارس، کرمانشاه و کردستان به ترتیب مقام های اول تا پنجم بیشترین میزان خرید تضمینی گندم را به خود اختصاص داده اند.
سیف اظهارداشت: تاکنون ۳۶۰ هزارتن گندم دوروم از کشاورزان خریداری شده است که کفاف نیاز داخلی را می دهد.

طراحی سایت توسط فراکارانت