English | یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳

۸ سایت الگویی ترویجی در سطح استان سمنان در حال اجرا است.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: ۸ سایت الگویی ترویجی در سطح استان سمنان در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان، علی مؤمن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این سایت‌های الگویی با هزینه ۲۴۰ میلیون تومان در حال اجرا است.

وی با اشاره به برخی از اهداف اجرای این سایت‌های الگویی گفت: این سایت‌ها با هدف ایجاد فضای مناسب برای اجرای روش‌های جدید کشاورزی در شهرستان و استان در سال ۱۴۰۰ اجرایی می‌شود.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: سایت‌های الگوی واحدهای تولیدی متعلق به یک کشاورز خبره یا تسهیلگر روستایی و تعدادی واحد متعلق به سایر بهره‌برداران یک روستا بوده که در آن‌ها موضوعات مرتبط به فعالیت‌های جمعی و اجرای توصیه‌های فنی و یافته‌های تحقیقاتی و طرح‌های مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی به اجرا گذاشته می‌شود.

مؤمن گفت: در این سایت‌ها علاوه بر مجموعه‌ای از فرآیندهای ترویجی از حضور محققان و کارشناسان فنی بخش اجرا نیز استفاده می‌شود که به نوبه خود چرخه کاملی از هماهنگی، ترویج، آموزش و اجرا را در عرصه تولید رقم می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: این تعداد هشت سایت الگوی ترویجی در شهرستان‌های مختلف استان و سته به نوع محصولات رایج شهرستان اجرایی می‌شود.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان افزود: به‌عنوان مثال سایت کلزا در شهرستان میامی و گرمسار، سایت گندم در شهرستان سرخه، سایت پنبه در شهرستان آرادان، سایت انگور در شهرستان شاهرود، سایت پسته و بیابان‌زدایی در شهرستان دامغان و سایت محصول سالم خیار (گلخانه‌ای) در سطح استان اجرا می‌شود.

طراحی سایت توسط فراکارانت