English | شنبه, ۵ خرداد , ۱۴۰۳

خرید تضمینی گندم و کلزای کشاورزان به ۱۵۰ هزارتن رسید

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، از خرید تضمینی نزدیک به ۱۵۰هزار تن گندم و کلزای کشاورزان داخلی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی ایران، دکتر قنبری اظهار داشت: از اواسط فروردین ماه که فصل برداشت و خرید گندم از مناطق جنوبی کرمان و سیستان و بلوچستان در کشور شروع شد، تاکنون مقدار ۱۴۴ هزار و ۵۰۰ تن گندم به قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.
وی افزود: در حال حاضر عملیات خرید گندم در ۶ استان کشور شامل استان‌های خوزستان، کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و بوشهر آغاز شده و مراکز خرید این استان‌ها، گندم‌های تولید و عرضه شده توسط کشاورزان را خریداری می‌کنند.
قنبری همچنین از ابلاغ دستورالعمل مصوب خرید گندم سال ۹۶ به شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی استان‌های سراسر کشور خبر داد و افزود: بر اساس مفاد این دستورالعمل، قیمت خرید گندم معمولی و دروم با ۴ درصد افت مفید و ۲ درصد افت غیرمفید به ترتیب ۱۳۰۰ و ۱۳۳۰ تومان است. مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، بیشترین میزان خرید را هم اکنون مربوط به استان‌های خوزستان با بیش از ۸۶ هزار تن و کرمان با ۳۵ هزار تن دانست و اظهار کرد: فارس و هرمزگان نیز با ۱۰۵۰۰ و ۹۵۰۰ تن خرید گندم در رده‌های بعدی قرار دارند.
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، به خرید همزمان دانه روغنی کلزا با گندم توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران اشاره و خاطرنشان کرد: تاکنون در ۶ استان گرمسیر کشور خرید تضمینی کلزا آغاز شده و در مجموع مقدار ۵۳۰۰ تن کلزا از کشاورزان خریداری شده است.
وی، نرخ خرید کلزا را ۲۷۸۳ تومان به ازای هر کیلو و بیشترین خرید را در حال حاضر مربوط به استان‌های خوزستان با ۲۵۰۰ تن و ایلام با ۱۲۰۰ تن اعلام کرد.

طراحی سایت توسط فراکارانت